Kolekcjonerskie modele ciągników siodłowych

Produkty 1-36 z 94

Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1-36 z 94

Ustaw kierunek rosnący

Ciągnik siodłowy jest jedną z najbardziej pożądanych maszyn w dziedzinie transportu. Nie tylko są pomocne w przewożeniu różnego rodzaju sprzętów i ładunków, ale również ze względu na swoją budowę zapewniają bezpieczeństwo i łatwiejsze manewrowanie na drodze.

Kolekcjonerskie modele ciągników siodłowych

Nazwa maszyny z pewnością nie dla każdego jest jasnym sformułowaniem. Czym jest ciągnik siodłowy? W rzeczywistości jest to nic innego, jak główna część samochodów ciężarowych. Inaczej określany jako samochodowy pojazd transportowy, którego zadaniem jest ciągnięcie pojazdów drogowych, nieposiadających własnego napędu. 

Głównym celem ciągnika siodłowego jest przenoszenie ciężaru naczepy, która jest najlepszym przykładem pojazdu beznapędowego. To działanie jest możliwe dzięki budowie ciągnika, który w tylnej osi posiada specjalne siodło - to właśnie ono dźwiga całe obciążenie naczepy i jest odpowiedzialne za łatwiejsze manewrowanie naczepą w przypadku skrętów. Ciągnik z naczepą jest łączony w sposób skrętny, co znacząco wpływa na stosunkowo niewielki promień skrętu przy prowadzeniu pojazdu. Jest to szczególnie istotna kwestia, bowiem zapewnia ona większe bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników drogi. 

Modele tirów dla dzieci

Ten typ maszyny może być świetną alternatywą dla standardowych ciężarówek. Dlaczego? Przede wszystkim, ze względu na sposób montażu ciągnika z naczepą, o wiele łatwiej jest wykonywać trudne manewry na trasie. Dodatkowo, ciągnik siodłowy posiada znacznie więcej osi, dzięki czemu ciężar naczepy rozkłada się równomiernie i istnieje możliwość transportu większej ilości ładunku, niż w przypadku zwykłego samochodu ciężarowego.

Należy również pamiętać, że ciągniki siodłowe to szeroki wachlarz wyboru - sposób łączenia ciągnika siodłowego z naczepą zapewnia swobodę zastosowania, bowiem można do niego dołączyć wiele typów naczep, w zależności od zapotrzebowania i gabarytów ładunku. Ta opcja pozwala na ograniczenie kosztów wydanych na nowy sprzęt. Wystarczy zakupić odpowiednią naczepę, zamiast inwestować większą kwotę w nowy pojazd ciężarowy.